Butle - Dorgas - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne:

Butle

Dorgas oferuje dostawy gazu płynnego propan, propan-butan w butlach do zasilania wózków widłowych.

Lekka butla stalowa syfonowa / Light steel gas cylinder

Butla lekka (BL-11) wykonana z blachy 2 fazowej DOCOL DP 600 stanowi technologiczny przełom jakościowy. Wyrób ten posiada szereg atutów w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku zbiornikami ciśnieniowymi do magazynowania gazów węglowodorowych.

Do najważniejszych należy zaliczyć:

   dużo większą wytrzymałość materiałową (Re oraz Rm) co przekłada się na wyższe ciśnienie rozrywające, a tym samym wyrób bezpieczniejszy w codziennej eksploatacji;
   wykonanie butli z blachy zimnowalcowanej, co w porównaniu z innymi butlami dostępnymi na rynku wykonanymi z blachy gorąco walcowanej eliminuje problem zanieczyszczeń – wytrąceń grafitowych;
   posiada specyfikację porównywalną z blachą chromo-niklową;
   wyeliminowanie procesu wyżarzania odprężającego w temp. 670 stopni w pełni eliminuje problem powstawania zendry wewnątrz butli.

Powyższe aspekty gwarantują wysoką jakość głównie pod względem czystości wnętrza butli zalecając stosowanie powyższego materiału do produkcji butli, w których magazynowany winien być gaz do zasilania silników spalinowych, czyli tam gdzie czystość gazu stanowi podstawę prawidłowej eksploatacji silnika spalinowego.

Nowoczesne butle stalowe są o 25% lżejsze od butli tradycyjnych. Butle wykonane zgodnie z normą EN-14140 i dyrektywą 1999/36/EC. Posiadają znak π nadzorowany przez TÜV.


Nowoczesne butle gazowe syfonowe wykorzystywane w DORGAS spełniają wszystkie standardy i normy obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.

Dostarczane butle posiadają :


   trwałe oznaczenia na kołnierzu lub płaszczu butli: DORGAS BUTLA LEKKA
   oznaczenia na płaszczu butli zgodne z wymogami prawnymi
   rysunek wózka widłowego na płaszczu butli

Butla gazowa tzw. syfonowa posiada specjalny zawór z dodatkowo zamontowaną rurką do poboru fazy płynnej mieszaniny gazów węglowodorowych propanu i  butanu (w odróżnieniu od powszechnie stosowanych butli do celów komunalnych w których wykorzystywana jest faza lotna/gazowa). Lekkie butle gazowe syfonowe wykonane ze stali o pojemności wodnej 27 litrów pozwalają na zmagazynowanie 11kg gazu płynnego.
Gaz płynny w butlach lekkich syfonowych DORGAS do zasilania wózków widłowych doskonale nadaje się do wszystkich typów wózków.

Waga butli lekkiej o pojemności wodnej 27 litrów – 7,4 kg


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego